LEKCJE W MCK

Klasa 7c uczestniczyła w lekcji o dziedzictwie kulturowym on-line wspólnie z edukatorami Międzynarodowego Centrum Kultury z siedzibą w Krakowie. Spotkania z edukatorami MCK, to sposób na lepsze poznanie zagadnień związanych z dziedzictwem materialnym i niematerialnym, wielokulturowością, społeczeństwem obywatelskim oraz szansa na nabycie praktycznej wiedzy o tym, jak mądrze korzystać z zasobów kultury w sieci. Wystarczy dostęp do Internetu i rzutnik lub duży ekran, aby cała klasa mogła wziąć udział w lekcji, nie opuszczając budynku szkoły.
Zajęcia były skupione wokół podstawowych pojęć związanych z dziedzictwem. W trakcie spotkania, organizatorzy wytłumaczyli uczestnikom, czym jest dziedzictwo, w jaki sposób je chronić oraz co mu zagraża. Zajęcia pomogły w znalezieniu odpowiedzi na pytania dotyczące różnic między dziedzictwem materialnym i niematerialnym oraz przybliżyły uczniom listę polskich zabytków wpisanych na listę UNESCO.
Lekcja o dziedzictwie kulturowym rozpoczęła się quizem tematycznym, w którym nasi uczniowie musieli się zmierzyć z pytaniami z zakresu historii, j.polskiego, geografii, a nawet muzyki, z którymi bardzo szybko sobie poradzili udzielając poprawnie odpowiedzi .
Edukatorka, prowadząca zajęcia warsztatowe z Międzynarodowego Centrum Kultury, była pod dużym wrażeniem aktywności uczniów klasy 7c, wiedzy i zaangażowania w trakcie lekcji, a także poczucia humoru, kreatywności i otwartości w trakcie spotkania on-line.

Inf. Beata Orczyk

Data dodania: 2022-03-22 12:52:39