„LEPIEJ ZAPALIĆ ŚWIECZKĘ, NIŻ PRZEKLINAĆ CIEMNOŚĆ''

Nasza szkoła otrzymała podziękowanie za organizację MARATONU PISANIA LISTÓW 2021. W 2021 roku obchodziliśmy 20-lecie Maratonu Pisania Listów: największej na świecie akcji w obronie praw człowieka, która narodziła się w Polsce. Ostatni Maraton poświęcony był obrońcom i obrończyniom praw człowieka, którzy na całym świecie podejmują olbrzymie ryzyko i walczą o nasze prawa. Są jednak prześladowani, torturowani, pozbawiani wolności, a nawet zabijani – tylko dlatego, że stanęli w obronie innych. Bez ich odwagi nasz świat pozbawiony byłby sprawiedliwości i równości. Wszyscy potrzebują naszego wsparcia.
Nasze listy mają znaczenie, potrafią naprawdę zmienić życie ludzi. Maraton Pisania Listów to akcja, podczas której jednoczymy się w walce o prawa człowieka na całym świecie. Udało się nam wspólnie napisać i wysłać ponad 250 listów.

Bardzo dziękuję wszystkim uczniom, nauczycielom i rodzicom, którzy wzięli udział w Maratonie Pisania Listów w naszej szkole. Dziękuję, że wzięli Państwo udział w tej niezwykłej akcji. Dziękuję, że nie czekają Państwo na zmianę - tylko sami ją tworzycie, bo ,,Lepiej zapalić świeczkę, niż przeklinać ciemność".

Inf. Beata Orczyk - koordynatorka akcji

Data dodania: 2022-04-23 21:12:42