LOS ZIEMI W NASZYCH RĘKACH

24.01.2022 w naszej szkole obchodziliśmy dzień dokładnej segregacji śmieci. Każdy chętny mógł spróbować swoich sił w quizie „A ty co wiesz o segregacji?” Śmiałków, którzy przybyli do szkolnej biblioteki było wielu. Pracowali różnymi metodami – razem i osobno, w parach i grupach. Byli dzielni i chwalili się swoją ekologiczną wiedzą.
Co ciekawe okazało się, że Mistrz jest jeden i trzy Mistrzynie, którzy ex aequo zajęli I miejsce.
Oto oni: Oliwia Parpura, Lena Makoś, Kornelia Cołokidzi i Wojtek Zieliński

Cieszymy się, że macie wiedzę i ekologiczną świadomość. Doskonale wiecie, że wykorzystanie surowców wtórnych skutkuje mniejszym zużyciem zasobów naturalnych, a rozdzielając odpady w gospodarstwie domowym, każdego dnia ograniczamy tony śmieci, które zanieczyszczają środowisko i minimalizujemy zagrożenia dla życia i zdrowia ludzi. Brawa dla Was!
Wszyscy powinniśmy pamiętać, że od tego jak zadbamy o środowisko naturalne zależy los przyszłych pokoleń. Te mniejsze i większe gesty dotyczące chociażby segregacji, czy racjonalnego zarządzania zasobami naturalnymi może sprawić, że gleba i powietrze będą czystsze a o smogu zapomnimy. Św. Augustyn powiedział, że ‘’Ziemia jest Twoim okrętem, nie siedzibą’’. Zróbmy wszystko, aby ten okręt nie zatonął.

Fot. Mariana Korczuk – Zamojska
Inf. Liliana Galar