ZAPRASZAMY NA FESTYN 25 MAJA 2024 r. BOISKO SZKOLNE PRZY UL. M. BRODY

MAGICZNE EKRANY

Dwa magiczne ekrany wygrane przez nas w konkursie „Mierzymy się ze smogiem”, którego organizatorem była Edukacyjna Sieć Antysmogowa NASK, dotarły już do naszej szkoły. Dzięki monitorom możemy kontrolować bieżące wyniki pomiarów zanieczyszczenia powietrza oraz oglądać treści edukacyjne na temat smogu.

Czy wiecie, że powietrze wokół nas to jednorodna mieszanina gazów – azotu, tlenu oraz tlenku węgla (IV), ozonu, tlenku siarki i azotu, pary wodnej, amoniaku, wodoru i metanu.

Kiedy powietrze jest suche i czyste, składa się w 78% z azotu, a w 21% z tlenu. Niestety w przyrodzie niezwykle rzadko spotyka się idealnie suche i czyste powietrze, a jego skład zmienia się w zależności od miejsca, w którym się znajdujemy, i od pogody.

Pamiętajcie, zdrowe powietrze to takie, w którym między poszczególnymi składnikami utrzymują się odpowiednie proporcje.

My to już wiemy.

Antysmoguś