MAJOWE ŚWIĘTA

2 maja obchodzony jest w naszej Ojczyźnie Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.

W tym dniu szczególnie upamiętniamy historię polskich barw narodowych, symboli oraz tradycji patriotycznych. Z tej okazji na bolesławieckim rynku zgromadzili się  przedstawiciele samorządów, służb mundurowych, organizacji kombatanckich, związków i organizacji pozarządowych, harcerzy oraz mieszkańcy naszego miasta.

Obchody przebiegły w asyście 23. Śląskiego Pułku Artylerii i żołnierzy US Army. Podczas ceremonii obecne były również poczty sztandarowe. Naszą szkołę godnie reprezentował poczet sztandarowy w składzie: Aurelia Służyńska z klasy 5 a, Aleksandra Miszczak z klasy 5 a, Lena Makoś z klasy 5 a oraz Julian Greszczyszyn z klasy 8 e pod opieką pana Tomasza Markowskiego.

3 maja obchodzimy  Narodowe Święto Konstytucji Trzeciego Maja. To narodowe święto pierwotnie zostało ustanowione w 1919 roku, a następnie przywrócone w 1990 r. Z tej okazji  bolesławianie zgromadzili się przy pomniku 100-lecia Odzyskania Niepodległości. Uroczystość uświetniła obecność  Kompanii Honorowej 23  Śląskiego Pułku Artylerii, a delegacje samorządów lokalnych, instytucji, organizacji, związków i stowarzyszeń złożyły symboliczne wiązanki kwiatów.  Obchody święta narodowego zakończyły się uroczystą mszą w intencji Ojczyzny. Podczas uroczystości naszą szkołę reprezentował poczet sztandarowy w składzie: Zuzanna Burniak z klasy 8 b, Sandra Szewczenko z klasy 8 b oraz Pietro Laudani z klasy 8 d pod opieką pana Rafała Kwiecińskiego.

Zdjęcia pochodzą ze strony UM Bolesławiec.

Inf. Jolanta Rzeźwicka

Data dodania: 2023-05-04 19:44:33