MAMY MISTRZYNIE POLSKI !!!

9 maja odbył się FINAŁ Ogólnopolskiego konkursu czytelniczego Wielka Liga Czytelników.

Z wielką radością informujemy, że dwie reprezentujące naszą szkołę 3-osobowe drużyny zostały MISTRZAMI POLSKI!!! GRATULACJE!!! GRATULACJE!!!

MISTRZYNIE POLSKI w kategorii klas I – III (165/170 pkt):

Hanna Cieśla – kl. 2b

Zuzanna Cieśla – kl. 2b

Martyna Artymowicz – kl. 3c

MISTRZYNIE POLSKI w kategorii klas IV - VI (155/170 pkt):

Hanna Bujan – kl. 4a

Hanna Sponar – kl. 4c

Aleksandra Polilejko – kl. 5c

Testy konkursowe były bardzo trudne. Pytań testowych było 150, dotyczyły wyłącznie treści książek konkursowych:

dla kategorii 1-3 Anna Włodarkiewicz: „Gaja z Gajówki. Chatka w sercu lasu. T. 1”. Wydawnictwo Świetlik, Warszawa 2023,

dla kategorii 4-6 Emilia Kiereś: „Kwadrans. Furtka poza czas”. Wydawnictwo Kropka, Warszawa 2022.

Na rozwiązanie testu drużyny wszystkich kategorii miały 90 minut. Maksymalnie można było zdobyć 170 pkt.

JESZCZE RAZ WIELKIE GRATULACJE DLA NASZYCH MISTRZYŃ!!!

Gratulujemy również rodzicom tak zdolnych i oczytanych dzieci.

Hania i Zuzia z klasy 2b tak się zaczytały, że postanowiły wybrać się z mamą do Warszawy na Targi Książki! Droga daleka…, ale za to, ile książek można było zobaczyć… a kilka z nich nawet udało się kupić. To dopiero była frajda ;)

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku szkolnym jeszcze więcej uczniów weźmie udział w kolejnej edycji konkursu Wielka Liga Czytelników, zatapiając się w wyimaginowanym świecie książek, pobudzając wyobraźnię.

Wyniki na stronie https://wielkaliga.pl/polska/final.php#wyniki

Anna Jamróz, Dorota Kasprzyk