MATEMATYKA W KARKONOSZACH

8.10.2021 r. uczestnicy projektu „Matematyka w przyrodzie” wzięli udział w warsztatach przyrodniczo-ekologicznych zorganizowanych na terenie Karkonoskiego Parku Narodowego w okolicach Domku Myśliwskiego. Uczestnicy wycieczki to zwycięzcy konkursów klasowych, które odbyły się we wrześniu w klasach piątych i szóstej w ramach projektu mPotęga. Zajęcia były prowadzone przez panią, która na co dzień pracuje w Centrum Edukacji Ekologicznej w Karpaczu. Trasa wiodła spod Świątyni Wang do Schroniska Samotnia.  Po drodze wykonywaliśmy różne zadania przygotowane przez panią przewodnik. Pani edukator opowiadała nam o budowie lasu, roślinach i zwierzętach spotykanych w Karkonoszach. Podczas warsztatów uświadomiliśmy sobie wszechobecność matematyki. Obserwując rośliny uczniowie szukali przykładów symetrii w przyrodzie. Słuchając opowieści o sokołach gniazdujących na skałach, dowiedzieli się, że poruszają się z prędkością 320 km/h.  Uczniowie sprawdzali na jakiej jesteśmy wysokości, ile metrów przeszliśmy, jaka jest różnica wysokości. Pod schroniskiem Samotnia poznaliśmy genezę powstania Małego Stawu, jego powierzchnię i głębokość.

Towarzyszyła nam piękna, jesienna pogoda. W Domku Myśliwskim mogliśmy trochę odpocząć, wypić ciepłą herbatę i zebrać siły na drogę powrotną. Wycieczka została sfinansowana przez Fundację mBanku.

Inf. Renata Musiał – koordynator projektu

Data dodania: 2021-10-14 08:47:34