„Matematyka w przyrodzie”

Z przyjemnością informujemy, że rozpoczynamy realizację dwóch projektów finansowanych z programu mPotęga.

Uczniowie klas piątych i klasy szóstej wezmą udział w konkursie „Matematyka w przyrodzie”. Najpierw, po napisaniu przez uczniów testu wyboru, zostanie wyłonionych po 7 osób z klas, biorących udział w konkursie. Laureaci pisemnego etapu klasowego wezmą udział w wykładach edukacyjnych i wycieczce do Karkonoskiego Parku Narodowego. Podczas wyjazdu dzieci zgłębią wiedzę dotyczącą liczb Fibonacciego oraz symetrii w przyrodzie. Następnie odbędą się trzy półfinały ustne. W każdym z półfinałów zostanie wyłonionych trzech finalistów. W listopadzie odbędzie się szkolny finał konkursu. Trzy osoby, które najlepiej poradzą sobie z pytaniami, zostaną laureatami konkursu. Projekt łączy w sobie elementy nauki, przyjemności i zdrowej rywalizacji.

Regulamin konkursu w załączeniu.

Życzymy powodzenia i dobrej zabawy!

Renata Musiał i Joanna Świerzko – koordynatorki projektu

Data dodania: 2021-09-21 08:15:45