MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH PAŹDZIERNIK 2022

W październiku, jak co roku, obchodzimy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych, który jest okazją do pokazania biblioteki, jako miejsca przyjaznego uczniom, integrującego, umożliwiającego rozwijanie zainteresowań, bezstresowego, pozwalającego przyjemnie spędzić czas.  Miejscem, gdzie przede wszystkim można znaleźć coś dla duszy – książki, które pozwalają podróżować w czasie, pobudzają wyobraźnię, uczą i koją niczym balsam.

W miesiącu bibliotek szkolnych chcielibyśmy zaproponować m.in. spotkanie autorskie dla klas 3 z lokalną pisarką Grażyną Hanaf, dla miłośników kryminałów oraz górskich wycieczek z klas 8 - spotkanie autorskie ze Sławkiem Gortychem pod tajemniczym tytułem „Zagubiony w Karkonoszach”.

O wszystkich wydarzeniach będziemy informować na stronie internetowej naszej szkoły.

„Biblioteka jest wielka przez swą gościnność i wiedzę w niej zawartą, a nie przez jej rozmiary” – a.n.

„Czytanie rozwija rozum młodzieży, odmładza charakter starca, uszlachetnia w chwilach pomyślności, daje pomoc i pocieszenie w przeciwnościach.” – Marcus Tullius Cicero

Inf. i zdj.: Dorota Kasprzyk.

Data dodania: 2022-10-04 13:41:56
Data edycji: 2022-10-04 13:43:32