MISTRZOWIE ENERGII – NAGRODY WRĘCZONE!

16 maja 2023 r. W siedzibie NASK - państwowym instytucie badawczym nadzorowanym przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów w Warszawie odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu „Mistrzowie Energii”.

Nagrodami w konkursie były karty podarunkowe o wartości 2000 zł każda, do wykorzystania na cele edukacyjne. Otrzymało je aż 50 szkół z całej Polski.

Naszą Szkołę reprezentował Julian Greszczyszyn z klasy VIII e, członek czteroosobowej grupy, która przygotowała konkursowy projekt edukacyjny pn. Walczymy ze smog/kiem”. W realizacji tego projektu wzięli również udział uczniowie klasy VIII e: Hubert Ciszewski, Eryk Sługocki i Pascal Walski.

Opiekunami Projektu byli: Jolanta Rzeźwicka, Przemysław Kania i Dorota Kasprzyk.

„Oszczędzanie energii to temat, który dotyczy nas wszystkich, dlatego zależało nam, żeby we wspólną aktywność zaangażować możliwie jak najwięcej przedstawicieli społeczności szkolnej, a także pokazać, że liczy się każde, nawet najmniejsze działanie. Również to, dotyczące dbałości o zdrowe cyfrowe nawyki. Nie mam wątpliwości, że z energii, pomysłowości i zaangażowania dzieci i młodzieży rodzą się inicjatywy, które mogą realnie zmieniać nasz świat. Zgłoszenia konkursowe, które otrzymaliśmy są na to najlepszym dowodem” – powiedział Wojciech Pawlak, dyrektor NASK podczas wręczania nagród.

Oprócz karty podarunkowej otrzymaliśmy również wskaźnik laserowy, który przekażemy do jednej z sal z monitorem interaktywnym, i publikacje dla nauczycieli z serii „Bezpieczni w sieci z OSE”, które będą dostępne w bibliotece szkolnej.

BRAWA DLA NASZYCH MISTRZÓW ENERGII!

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia oraz filmiku na naszym kanale YouTube ze skrótów konkursowych projektów wszystkich laureatów.

Inf. Dorota Kasprzyk

Data dodania: 2023-05-24 21:36:29