MLODEGLOWY.PL

MŁODE GŁOWY to ogólnopolski projekt edukacyjny dotyczący zdrowia psychicznego, poczucia własnej wartości i sprawczości wśród młodych ludzi. Jest inicjatywą Fundacji UNAWEZA założonej przez Martynę Wojciechowską.

Pierwszym etapem projektu MŁODE GŁOWY było największe w Polsce, bezpłatne badanie zdrowia psychicznego, poczucia własnej wartości, sprawczości dzieci i młodzieży oraz kampania edukacyjna “Otwarcie o zdrowiu psychicznym”.

Co wzmacnia kondycję psychiczną młodzieży w Polsce, a co podcina im skrzydła? Jakie komunikaty otrzymują od swojego otoczenia? Na kogo mogą liczyć w kryzysowej sytuacji? Do kogo by się zwrócili po pomoc? Właśnie tego chcieliśmy się dowiedzieć w badaniu.

Kolejnym etapem są działania profilaktyczne i edukacyjne dla młodych, rodziców oraz nauczycieli. Będą to konkretne narzędzia, które powstają na podstawie wyników badań i odpowiedzi młodych ludzi.

Działania projektu MŁODE GŁOWY mają zwrócić uwagę na problemy ze zdrowiem psychicznym wśród młodych i wskazać na związane z tym bariery. Długofalowym celem jest przyczynienie się do normalizacji sięgania po pomoc.

Nasza szkoła w roku szkolnym 2023/2024   bierze udział w projekcie. Wychowawcy czterech klas realizują zgodnie z harmonogramem scenariusze zajęć:

Lekcja nr 1: Poczuj Emocje.

Lekcja nr 2: Nazwij potrzeby

Lekcja nr 3: O Granicach

Lekcja nr 4: Potrzebuję pomocy. Jak to zakomunikować?

Dodatkowo  Projekt edukacyjny „MŁODE GŁOWY. Otwarcie o zdrowiu psychicznym" Fundacji UNAWEZA Martyny Wojciechowskiej, we współpracy z Parenteen.pl, prezentuje program wspierający umiejętności rodzicielskie. Bezpłatne i ogólnodostępne materiały są co tydzień, w każdy piątek, regularnie publikowane na stronie mlodeglowy.pl.

Zachęcamy do lektury materiałów na stronie www.mlodeglowy.pl

Natalia Anioł-Klemczak i Mariana Korczuk-Zamojska

Data dodania: 2024-04-10 11:31:22