MULTITALENT

Z ogromną przyjemnością prezentuję naszą utalentowaną uczennicę z klasy 8c, Małgorzatę Stec, która wykazuje się zainteresowaniami na licznych płaszczyznach oraz odnosi sukcesy w różnych dziedzinach naukowych.

Jedną z mocnych stron Małgosi są języki obce. Uczennica wykazała się osiągnięciami w licznych konkursach; została laureatką Ogólnopolskiego Konkursu z Języka Niemieckiego „Deutschfreund”, w którym zajęła pierwsze miejsce w województwie dolnośląskim a szóste w kraju, a w konkursie „Sprachdoktor” też uzyskała pierwsze miejsce w województwie, w kraju zaś – dziewiąte. W Powiatowym Konkursie Języka Niemieckiego zajęła pierwsze miejsce na etapie powiatowym.

Jej szczególnym osiągnięciem jest zdobycie tytułu Laureata Dolnośląskiego Konkursu z Języka Niemieckiego „zDolny Ślązak”, co jest równoznaczne ze zwolnieniem Małgosi z egzaminu ósmoklasisty z języka niemieckiego i uzyskaniem 100% wyniku. W tym samym konkursie, na etapie szkolnym została laureatką z języka angielskiego i fizyki – z przedmiotami ścisłymi również dobrze sobie radzi.

Małgosia jest wspaniałą recytatorką, o czym świadczą jej sukcesy odniesione na różnych szczeblach konkursów; zakwalifikowała się do finału wojewódzkiego XXVI Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego „Pegazik”, w Dolnośląskim Konkursie Recytatorskim dla klas VII – VIII zdobyła drugą nagrodę, natomiast w Szkolnym Konkursie Recytatorskim „Wiersze ojców naszych”, dedykowanym pamięci Zesłańców Sybiru, zajęła pierwsze miejsce.

Nasza utalentowana uczennica odniosła również sukces w I Regionalnym Konkursie Historycznym „Dzieje Śląska do 1945 roku” pod patronatem Dolnośląskiego Kuratora Oświaty, zajęła w nim pierwsze miejsce.

Oprócz wysokich osiągnięć w dziedzinach naukowych, Małgosia to doskonała lekkoatletka, o czym świadczą jej wyniki: I miejsce w skoku w dal oraz I miejsce w biegu na 60 metrów w ramach programu „Sport Wszystkich Dzieci”. Przed nią jeszcze wiele udziałów w rywalizacjach sportowych.

Jest utytułowaną zawodniczką Międzyszkolnego Klubu Sportowego „Bolesłavia”.

Małgorzata Stec jest nie tylko uczennicą wszechstronnie uzdolnioną, ambitną, otwartą na wyzwania i umiejącą mądrze konkurować z rówieśnikami, ale również wzorową koleżanką, która potrafi współpracować i jest wzorem do naśladowania dla rówieśników. Otrzymała tytuł Talent Roku 2022 z rąk pana Prezydenta Miasta Bolesławiec.

Małgosiu,

cieszymy się, że jesteś uczennicą naszej szkoły, gratulujemy osiągnięć i życzymy wielu sukcesów w dalszej edukacji i sporcie.

Jolanta Kucharska - wychowawczyni

Data dodania: 2023-05-24 01:51:21