MUZEUM W PUDEŁKU

Muzeum w pudełku to nowoczesne narzędzie edukacyjne – mini kolekcja muzealna "w pudełku", która jest dostarczana do zainteresowanych szkół w całej Polsce, aby w sposób atrakcyjny i aktywny uczyć o elementach kultury i historii polskich Żydów. Projekt skierowany jest do uczniów i uczennic z klas IV - VII szkoły podstawowej.
Nasza szkoła otrzymała zestaw materiałów edukacyjnych ,,Muzeum w pudełku. Miasteczko Malki". W zestawie znalazła się gra narracyjna "Miasteczko Malki" wraz ze specjalnie zaprojektowaną mapą, zdjęciami archiwalnymi oraz replikami obiektów z kolekcji Muzeum POLIN w postaci druków 3D. Przygotowane zostały również materiały pomocnicze, a w nich: instrukcja gry, propozycja scenariusza lekcji, opisy zdjęć archiwalnych, słownik pojęć. Dzięki tym narzędziom nauczyciele i nauczycielki z całej Polski mogą zaproponować swoim uczniom i uczennicom niezwykłą lekcję, w czasie której poprzez zabawę i wciągającą grę – uczniowie poznają podstawowe informacje związane z kulturą i tradycją żydowską.

Klasa 7c wzięła udział w warsztatach z Panią edukatorką z warszawskiego Muzeum Polin Edukatorka - z Muzeum Polin - prowadząca zajęcia warsztatowe była pod dużym wrażeniem aktywności uczniów, wiedzy i zaangażowania w trakcie zajęć, a także poczucia humoru, otwartości i kreatywności w trakcie spotkania.

Inf. Beata Orczyk

Data dodania: 2022-05-22 10:32:19