NA BATERIE TEŻ MAMY SWOJE SPOSOBY!

W piątek 10 maja w siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej – Centrum Wiedzy  nastąpiło rozstrzygnięcie i podsumowanie tegorocznej edycji konkursu „Na baterie też jest sposób” zorganizowanego przez Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej oraz Miejską Bibliotekę Publiczną Centrum Wiedzy (Miejskie Centrum Edukacji Ekologicznej).  Adresatami konkursu były dzieci i młodzież z bolesławieckich przedszkoli i szkół.

Po podliczeniu wyników okazało się, że najwięcej ważyły nasze zużyte baterie, bo uzbieraliśmy ich ponad 400 kg. Niewątpliwym prymusem wśród „czwórkowych” zbieraczy jest klasa III a, która zgromadziła aż 221,7 kg i wynik ten pozwolił jej zająć chlubne I miejsce w kategorii bolesławieckich szkół.

Nagrodą dla uczniów jest wycieczka do wrocławskiego Ogrodu Zoologicznego.

Wyróżnienie, z wynikiem 161,9 kg, zdobyła klasa II c.

Wszystkim klasom naszej szkoły biorącym udział w konkursie dziękujemy za piękny przykład działania na rzecz środowiska, a zwycięzcom gratulujemy!

Katarzyna Matoryn

Data dodania: 2024-05-15 08:53:21