NAGRAJ - WYGRAJ

Bolesławieccy policjanci biorą udział w projekcie pn. "Pogranicze bezpieczne dla seniorów" współfinansowanym przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy INTERREG Polska -⁠ Saksonia 2014-⁠2020. Jednym z elementów naszych działań w ramach projektu jest konkurs skierowany jest do dzieci i młodzieży, który ma na celu głównie edukowanie społeczeństwa z zakresu przestępczości wobec osób najstarszych. Przede wszystkim chodzi o oszustwa metodą tzw. na policjanta. Taką wiedzę należy propagować, by dotrzeć do seniorów, zwłaszcza tych mieszkających samotnie, mało aktywnych, nieintegrujących się społecznie. Ważnym celem tego konkursu jest też zaangażowanie dzieci w twórcze działania na rzecz osób starszych.
Warunkiem przystąpienia do konkursu jest nagranie na swoim koncie w mediach społecznościowych 60-⁠sekundowego Tik-⁠Toka, filmu informującego o zagrożeniach dotyczących bezpieczeństwa seniorów oraz nawołującego do przestrzegania zasad w zakresie oszustw popełnianych na rzecz osób starszych i samotnych.

Regulamin konkursu oraz oświadczenie w załączeniu.

Data dodania: 2021-12-13 07:52:22
Data edycji: 2021-12-13 07:53:59