NAJLEPSI Z NAJLEPSZYCH!

Ogromnie miło mi poinformować, że w ogólnopolskim konkursie pt. „Historie z sieci wzięte” grupa uczniów z klasy III c naszej szkoły zajęła I miejsce.
Konkurs ogłoszony przez Ogólnopolską Sieć Edukacyjną (OSE) dotyczył bezpieczeństwa w sieci i polegał na opracowaniu materiałów edukacyjnych związanych z tym tematem. Zadaniem najmłodszych uczestników było stworzenie komiksów lub innych prac plastycznych dotyczących zagrożeń w sieci. Okazało się bowiem, że Brzydkie Kaczątko wpadło w cyfrowe tarapaty i potrzebowało wskazówek, jak zadbać o swoje bezpieczeństwo online.
Najlepszych w całej Polsce rad hejtowanemu Kaczątku udzieliła grupa „Mądre Kaczuszki” w składzie: Hanna Błażejewska, Michalina Fornal, Szymon Kulesza oraz Julia Tarnowska. Dzieci w pięknej komiksowej formie zorganizowały manifestację „Stop Ośmieszaniu!”, dzięki której poszkodowany doczekał się przeprosin.
Było o co walczyć! W połowie maja do naszej szkoły trafi bowiem cenna nagroda w postaci robota edukacyjnego Photon-EDU.

Wyniki na stronie https://ose.gov.pl/aktualnosci/wpis/konkurs-ose

Wielkie gratulacje!