NASI WIELCY MÓWCY!

Za nami rozstrzygnięcie ostatniego konkursu w tym roku szkolnym.

Nasza szkoła znowu zgarnęła NAGRODY!

9 czerwca 2022 r. w MCC-BOK w Bolesławcu odbył się finał IX edycji konkursu
„I ty możesz zostać Demostenesem! Dolnośląski uczeń mistrzem mowy polskiej”. Konkurs skierowany był do uczennic i uczniów klas VII i VIII dolnośląskich szkół podstawowych, nad którym honorowy patronat sprawowali: Prezydent Miasta Bolesławiec, Rada Języka Polskiego przy Prezydium Polskiej Akademii Nauk i Dolnośląski Kurator Oświaty.

W ramach konkursu uczestnicy mieli wygłosić 3 - minutowe przemówienie na temat mieszczący się w kategorii „Świat wokół mnie”, skierowanego do rówieśników, zwracającego uwagę na warte popularyzowania lub niewłaściwe zjawiska dostrzegane przez mówców.

Celem Konkursu było propagowanie doskonalenia umiejętności wyrażania własnych poglądów oraz przygotowanie młodzieży do udziału w życiu publicznym.

Naszą Szkołę reprezentowali dwaj uczniowie:
Miłosz Wójcik z 8d przygotowany pod kierunkiem polonistki Pani Barbary Zarzyckiej
Adam Biegacz z 8b przygotowany pod kierunkiem polonistki Pani Jolanty Rzeźwickiej.

Miłosz wygłosił piękne, pełne emocji przemówienie o tęsknocie, która choć w swoim brzmieniu zawiera smutek, może nieść nadzieję i radość.

Adam z kolei zwrócił uwagę na jakże aktualny problem zagrożeń fascynacją portalami społecznościowymi.

Co ciekawe, żadne z przemówień nie powtórzyło się, a Jury miało nie lada kłopot z wybraniem zwycięzców, gdyż poziom był bardzo wysoki.

Tym bardziej z wielką przyjemnością informujemy, że:

PIERWSZE MIEJSCE zajął Miłosz Wójcik otrzymując statuetkę Demostenes 2022!
TRZECIE MIEJSCE otrzymał Adam Biegacz.

WIELKIE GRATULACJE DLA NASZYCH DEMOSTENESÓW I POLONISTEK! BRAWO!!!

Czekamy na nowych mówców, którzy pójdą w ślady starszych kolegów!

Inf. Dorota Kasprzyk

Data dodania: 2022-06-14 13:58:57