NASZ GWIAZDOZBIÓR!

10 marca 2022 roku w Teatrze Starym w Bolesławcu odbył się powiatowy etap XXV Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego PEGAZIK. W Konkursie wzięli udział uczniowie szkół podstawowych z całego powiatu. Tak, jak w poprzednim etapie, uczestnicy prezentowali swoje utwory w dwóch kategoriach, a naszą Szkołę reprezentowali: Wojciech Zieliński - kl. 4a, Milena Przybylska i Miłosz Wójcik - kl. 8d.
Konkurs stał na wyrównanym poziomie a wybór zwycięzców był o tyle trudny, że do następnego etapu mogły przejść tylko dwie osoby, po jednej z każdej kategorii. Jury w składzie: Maria Sobolska, Maria Idzik, Katarzyna Pranić przyznało dodatkowo oprócz dwóch głównych nagród po trzy wyróżnienia.
 I tym razem bardzo miło nam poinformować, że wśród zwycięzców znaleźli się nasi uczniowie!

Wyróżnienie w kategorii Młodsi otrzymał Wojciech Zieliński.
W kategorii Starsi wyróżnienie otrzymała Milena Przybylska,

NAGRODĘ GŁÓWNĄ PRZYZNANO MIŁOSZOWI WÓJCIKOWI,

który tym samym zakwalifikował się do wojewódzkiego etapu Konkursu. Dodatkową atrakcją Konkursu była Nagroda Publiczności dla najlepszego Recytatora, którą otrzymał również Miłosz Wójcik.
Wielkie brawa dla naszych Recytatorów! Polonistkom jeszcze raz bardzo dziękujemy za świetne przygotowanie uczniów do Konkursu.

Miłoszowi natomiast serdecznie gratulujemy wygranej i trzymamy kciuki za kolejny etap!

Inf. Dorota Kasprzyk

Data dodania: 2022-03-14 12:51:20