NASZA LAUREATKA

Okres Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas dla wszystkich. Spędzamy czas z rodziną, śpiewamy wspólnie kolędy, odwiedzamy przyjaciół, przyozdabiamy domy i podziwiamy niezwykłe, świątecznie scenerie pojawiające się w tym czasie zarówno w kościołach, jak i w przestrzeni publicznej. Kolorowe światełka, choinki oraz szopki mają nas wprowadzić w tę wyjątkową, świąteczną atmosferę, oraz przypominać o prawdziwym znaczeniu świąt.

Tradycja tworzenia szopek wywodzi się z Włoch, a konkretnie z Asyżu, gdzie św. Franciszek, z okazji wigilii Bożego Narodzenia zorganizował w 1223 roku pierwszą na świecie żywą szopkę.
W naszym mieście od kilku lat organizowany jest przez Bolesławiecki Ośrodek Kultury Międzynarodowe Centrum Ceramiki konkurs na szopkę bożonarodzeniową. Konkurs odbywa się w kilku kategoriach.
Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Hania Witnik uczennica klasy 1a w kategorii szkoła podstawowa - prace indywidualne, zdobyła III miejsce.
Gratulujemy Hani i cieszymy się, że najmłodsi uczniowie kultywują tradycje.

Inf. Teresa Pawlik

Data dodania: 2022-01-05 11:52:00