UWAGA - ZMIANA NUMERU TELEFONU - NOWY NUMER DO SEKRETARIATU - ul. M. BRODY 75 612 13 20, ul. BIELSKA 75 612 13 10

NASZA REPREZENTACJA W RADZIE EUROPY

Wtorek 25 czerwca 2024

Drugiego dnia pobytu w Strasburgu odwiedziliśmy siedzibę Rady Europy. Na wstępie w sali projekcyjnej obejrzeliśmy prezentację poświęconą funkcjonowaniu, misjom i osiągnięciom Rady Europy. Następnie spotkaliśmy się z Panią Danutą Jazłowiecką, polską posłanką Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy. Młodzież miała okazję wymienić poglądy i zadać pytania. Spotkanie przebiegło w przyjaznej atmosferze. Kolejnym punktem było śledzenie obrad Zgromadzenia Parlamentarnego w publicznej sali posiedzeń plenarnych.

Na koniec zostaliśmy zaproszeni na lunch przez Pana Christiana Petry'ego, przewodniczącego Podkomisji ds. Nagrody Europy (Restaurant Bleu Strasburg/Francja). Swoją niespodziewaną obecnością zaszczyciła nas ponownie posłanka - Pani Danuta Jazłowiecka, która zasiadła przy stole z młodzieżą i towarzyszyła im w posiłku.

Po południu przeszliśmy do budynku Parlamentu Europejskiego. Zwiedziliśmy interaktywną przestrzeń Parlamentarium oraz galerię sali plenarnej. Od przewodnika dowiedzieliśmy się ciekawych informacji o pracy Parlamentu Europejskiego.

To był dzień pełen niesamowitych wrażeń, który na długo pozostanie w naszej pamięci.

Środa 26 czerwca 2024

Wyjeżdżamy już ze Strasburga. Niestety nie udało nam się zwiedzić miasta. Po pierwsze jest upał 33 stopnie a do starówki z katedrą było od nas 50-60 min spaceru. Wspólnie zadecydowaliśmy, że nie idziemy w ten upał. Poszliśmy do Carrefoura na mały shopping. Poza tym dziś w Strasburgu zostanie zapalony znicz olimpijski i wzmożone zostały środki bezpieczeństwa i są blokowane ulice. Na najbliższym CPN zakupimy magnesy pamiątkowe a potem McDonald.

Szkoda zwiedzania, ale zdrowie dzieci jest ważniejsze.

Cykoria Podróżnik

Data dodania: 2024-07-01 21:46:59