NASZE RADNE MŁODZIEŻOWEJ RADY MIASTA BOLESŁAWIEC

Dlaczego kandydowałam do Młodzieżowej Rady Miasta i co zamierzam w niej robić?

W sumie to dość kontrowersyjne pytanie. Lubię wyzwania i czułam, że to jest dla mnie. Dobrze się uczę, mam wiele osiągnięć m.in. zdobycie dwóch stypendium w poprzednich latach, zajęcie 2. miejsca w konkursie powiatowym z języka polskiego ,,Zatrzymać w czasie'', a obecnie jestem na drugim etapie konkursu polonistycznego ,,Potęga Słowa''. Jestem osobą kreatywną, która jest otwarta na opinie i propozycje innych ludzi, więc postanowiłam, że spróbuję coś zdziałać dla młodzieży i włączyć się do aktywnych działań. Już od dawna po głowie chodziła mi myśl o tym, żeby zaangażować się w życie społeczne. Chciałam dać ludziom do zrozumienia, że jeżeli mają jakiś pomysł, ale nie wiedzą, jak go zrealizować, to można połączyć siły i na pewno coś razem przedsięwziąć.
Będąc Radną Młodzieżowej rady Miasta Bolesławiec, będę miała większy wpływ na działalność młodzieży w naszym mieście. Jeżeli coś mnie zainspiruje i będę chciała obwieścić mój pomysł innym, to postaram się popracować nad różnymi formami urealnienia moich pomysłów. Jeżeli ktoś będzie miał jakieś pytania, prośby, czy też pomysły to wiedzcie, że rozważę każdą waszą propozycję.

Emilia Hoszowska

Postanowiłam kandydować do Młodzieżowej Rady Miasta, ponieważ chciałabym mieć wpływ na to co dzieje się w naszym mieście, na jego rozwój i przyszłość, aby było atrakcyjnym miejscem do życia, nauki i wypoczynku. Chcę być głosem młodszych mieszkańców Bolesławca. Moim celem jest, aby reprezentując naszą szkołę dbać o potrzeby moich kolegów i koleżanek. Chcę mieć wpływ na to, aby władze miasta, podejmując decyzje, szczególnie
w kwestach dotyczących młodzieży, uwzględniały opinię młodej społeczności lokalnej. Poprzez mój udział w Młodzieżowej Radzie Miasta chciałabym podnieść jakość informowania młodzieży o tym co dzieje się na terenie Bolesławca i jednocześnie uświadomić moim rówieśnikom, że mogą mieć realny wpływ na to co się w nim dzieje i zainteresować ich polityką lokalną na szczeblu samorządowym.
Posiadam cechy osoby przedsiębiorczej. Jestem osobą komunikatywną, odpowiedzialną kreatywną, pełną entuzjazmu, asertywną i dobrze zorganizowaną. Te cechy oraz chęć zdobywania wiedzy i nowych umiejętności pozwolą mi na bycie dobrą Radną.
Milena Przybylska

Emilko i Mileno!
Serdecznie gratuluję wyboru do Młodzieżowej Rady Miasta Bolesławiec.
Wasza aktywność w Samorządzie Uczniowskim, wyniki w nauce oraz wzorowe zachowanie predestynują właśnie Was do pełnienia niezwykle odpowiedzialnej i ważnej funkcji Radnych Młodzieżowej Rady Miasta.
Jestem przekonana, że Wasza praca w Młodzieżowej Radzie Miasta przyczyni się do upowszechnienia idei samorządności wśród bolesławieckiej młodzieży i zaktywizuje młodych ludzi do włączania się w rozwój naszego miasta.
Maria Subik – dyrektor szkoły

Data dodania: 2022-04-22 07:57:52