NATALIA BROSZKO – I MIEJSCE W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE LITERACKIM „PŁYNĄĆ POD PRĄD”

NATALIA BROSZKO – I MIEJSCE W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE LITERACKIM  „PŁYNĄĆ POD PRĄD”

Z wielką dumą i radością informuję, że Natalia Broszko zajęła I miejsce w kraju w Ogólnopolskim Konkursie Literackim „Płynąć pod prąd”.

Edycja 2021: LAUREACI - nagrody w kategorii szkół podstawowych – proza

I nagroda

Natalia Broszko ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. Jana Matejki w Bolesławcu za pracę pt. „Anioł z cmentarza”

Tematem pracy było przedstawienie „w dowolnej formie wypowiedzi pisemnej lub wiersza historię bohatera nieznanego szerokiemu gremium, osadzonego w konkretnej rzeczywistości historycznej, społecznej, rodzinnej, który był lub jest wierny, podobnie jak Zbigniew Herbert, wartościom takim jak Bóg, Honor, Ojczyzna, Prawda – nawet za cenę utraty życia”.

Konkursowi patronuje siostrzeniec poety Zbigniewa Herberta -⁠ dr hab. Rafał Żebrowski, zaś Honorowym Przewodniczącym Jury jest prof. Jan Miodek. Patronat instytucjonalny nad konkursem sprawuje Instytutu Pamięci Narodowej, Dolnośląski Kurator Oświaty, Dyrektor Zakładu Narodowego im. Ossolińskich oraz Wojewoda Dolnośląski.

Nagrody dla laureatów ufundowane przez Instytut Pamięci Narodowej, Urząd Miejski Wrocławia, Zakład Narodowy im. Ossolińskich oraz Stowarzyszenie Szkół Herbertowskich, zostaną wręczone laureatom w październiku 2021r. podczas zjazdu Klubu Herbertowskich Szkół.

Źródło: http://javatech.zsi.pwr.wroc.pl/konkurs/index.php

Laureaci: http://javatech.zsi.pwr.wroc.pl/konkurs/laureaci.php

Serdecznie gratuluję Natalii i Pani Monice Grygorcewicz – polonistce i jednocześnie wychowawczyni Natalii, życząc obydwu wielu sukcesów tej miary.

Inf. Maria Subik

Data dodania: 2021-05-06 12:36:57