NAUCZYCIELE OSTRZEGAJĄ RODZICÓW!!!

Serial "Squid Game”!!!  Film jest przeznaczony dla widzów 16+ ale oglądają go i dyskutują o nim dzieci w wieku wczesnoszkolnym.   W serialu dzieci mogą zobaczyć zmagania zawodników, w których przegrana oznacza śmierć. W mediach społecznościowych już pojawiają się challenge, które zachęcają do ryzykownych i krzywdzących zachowań - siebie i innych.  Dzieci, które nie oglądały filmu, słyszą o nim w szczegółach od rówieśników.
Popularność filmu wśród dzieci i uśpiona czujność rodziców może być związana z mylącą stylistyką – atrakcyjne przebrania strażników, maski, tajemnicza postać koordynatora gry, kolorowa arena, na której dochodzi do rozgrywek. Mylące może być też to, że film nawiązuje do gier dziecięcych, jak „Raz, dwa, trzy, baba jaga, patrzy” "Czerwone, zielone" Niepokojący jest fakt, że dzieci młodsze rozmawiają o tym w świetlicy.
Nie kupujmy dzieciom gadżetów związanych z serialem, reagujmy na niebezpieczne zachowania nawiązujące do fabuły.

Więcej informacji nt. produkcji można uzyskać na stronie Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę:

Data dodania: 2021-10-27 15:07:46
Data edycji: 2021-10-27 17:38:01