NEPTUNALIA 2021

Rozpoczęcie roku szkolnego to szczególny czas zarówno dla uczniów, jak i ich rodziców. W naszej szkole wygląda ono wyjątkowo. W tym dniu z uczniami klas pierwszych spotykają się nie tylko wychowawcy i dyrektorzy, ale odwiedza ich również jeden wyjątkowy gość.

1 września do pierwszoklasistów przybywa władca mórz i oceanów – Neptun. Odwiedza dzieci w otoczeniu nimf wodnych – najad. Przybywa, aby pasować pierwszoklasistów na marynarzy. Uczniowie mają zaś za zadanie pokonanie morskiego toru przeszkód. Muszą wykazać się niezwykłą odwagą, aby w nagrodę otrzymać tytuł marynarza. W tym pandemicznym roku Neptun nie mógł odwiedzić naszej szkoły, ale pojawił się w niej jego posłaniec - marynarz, który w imieniu władcy mórz i oceanów pasował uczniów klas pierwszych na marynarzy.

Mimo pojawiających się przeszkód pierwszoklasiści, pod czujnym okiem wychowawczyń, przeszli odważnie próbę wody i odwagi. Pomocy i wsparcia pierwszakom udzielały najady i sama Salacja - małżonka Neptuna, morskie bóstwo, uosobienie słonej wody i piękna morza.

Ahoj!

Data dodania: 2021-09-06 20:03:48