„Nie bądź obojętny”. Nie jesteśmy!

Nasza szkoła otrzymała podziękowanie za zorganizowanie zbiórki darowizn i wsparcie działań UNICEF na rzecz poszkodowanych w trzęsieniach ziemi dzieci z Syrii i Turcji.
Ponad 850 tys. dzieci w Turcji i Syrii nie może wrócić do swoich domów w efekcie dwóch katastrofalnych trzęsień ziemi w tych krajach – poinformował UNICEF. Organizacja szacuje, że w katastrofach zginęły i zostały ranne tysiące dzieci, a kilka milionów potrzebuje natychmiastowej pomocy. W tej sytuacji kluczowe staje się jak najszybsze uruchomienie szkół na terenach objętych kataklizmem. Według UNICEF, nie została jeszcze potwierdzona liczba dzieci rannych lub zabitych w efekcie trzęsień ziemi w Turcji i Syrii, ale “ofiary należy liczyć w tysiącach”. W sumie, zginęło ponad 50 tys. osób, kolejne tysiące zostały ranne.
“Wiemy jednak, że 5,4 miliona dzieci mieszka w 11 prowincjach Turcji dotkniętych trzęsieniami ziemi, w Syrii ponad 3,7 miliona. Wiele rodzin straciło swoje domy i mieszka w tymczasowych schronieniach – na ulicach, w centrach handlowych, szkołach, meczetach i na dworcach autobusowych. Niskie temperatury i ulewne deszcze dodatkowo pogarszają ich sytuację” – czytamy w raporcie UNICEF. Według organizacji, trzęsienia spowodowały uszkodzenia i zniszczenia w wielu ważnych budynkach mieszczących szkoły, szpitale i infrastrukturę publiczną.

Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim Uczniom i Nauczycielom naszej szkoły za wielkie serce i okazaną pomoc dla dzieci w Turcji i w Syrii, które tej pomocy tak bardzo, w tej chwili, oczekują. Możemy śmiało odpowiedzieć Panu Marianowi Turskiemu - nie jesteśmy obojętni na krzywdę i tragedię, która dotknęła drugiego człowieka, a w sposób szczególny dzieci, czyli osoby najbardziej bezbronne.

Inf. Beata Orczyk, szkolny koordynator zbiórki

Data dodania: 2023-05-19 10:14:58