NIE TAKIE BRZYDKIE KACZĄTKO

Nasza szkoła realizuje projekt „Nie takie brzydkie kaczątko” – zajęcia teatralne, który został sfinansowany przez Ministerstwo Europy i Spraw Zagranicznych Francji w ramach projektu IOM.

Międzynarodowa Organizacja ds. Migracji – Agenda ONZ (IOM działa w Polsce od 1992 roku) ogłosiła ogólnopolski konkurs grantowy na realizację lokalnych działań integracyjnych dla dzieci i młodzieży ze społeczności lokalnej i migranckiej. Konkurs grantowy był konsultowany z Ministerstwem Edukacji i Nauki.

Głównym celem zajęć teatralnych jest wprowadzenie do pracy grupowej i wdrażanie do współpracy jako podstawowych elementów pracy na zajęciach szkolnych, pozaszkolnych, w życiu codziennym. Ważnym celem jest nauka wyrażania emocji podczas współpracy w grupie, formułowanie zasad tej współpracy oraz przejęcie odpowiedzialności przez uczniów za przestrzeganie bądź nieprzestrzeganie tych zasad. Praca z tekstem literackim, adaptacja tekstu do potrzeb edukacyjnych oraz wystawienie przedstawienia będzie podsumowaniem działań integrujących, w których wezmą udział zarówno uczniowie z Polski jak i uczniowie, którzy przybyli z innych krajów.

Podstawą do pracy stanie się tekst europejski, który jest znany w wielu kulturach – baśń Hansa Christiana Andersena „Brzydkie kaczątko”.

Autorką zwycięskiego projektu jest Pani Jolanta Rzeźwicka – wicedyrektor szkoły.

Gratuluję!

Maria Subik