NIE W SZKOLE. GDZIE INDZIEJ

Uczniowie klas I - III naszej szkoły nie tylko uczą się w szkole. Od 3 kwietnia do 20 czerwca mają możliwość uczestniczenia w różnych warsztatach zdobywając nowe wiadomości i umiejętności. Organizatorami warsztatów są: Miejska Biblioteka Publiczna Centrum Wiedzy, Muzeum Ceramiki Punkt Informacji Turystycznej oraz Bolesławiecki Ośrodek Kultury Międzynarodowe Centrum Ceramiki.

Do tej pory uczniowie wzięli udział w warsztatach: „Emocje w glinie”, „W co grali nasi przodkowie”, „W dawnej aptece”, „Historia w plenerze, Dawne stroje i mundury, w zajęciach czytelniczo – literackich, w zajęciach teatralnych oraz byli w kinie.

Podczas zajęć teatralnych na sali lustrzanej w BOK MCC, uczniowie wykonywali ćwiczenia, angażując różne zmysły. Ćwiczenia mobilizowały uczniów do współdziałania. Wszyscy próbowali zaufać sobie, ćwiczyli refleks i koncentrację. Zajęcia wyzwoliły u uczestników wielkie rozluźnienie i uśmiech na twarzy.

W ramach zajęć „Emocje zaklęte w glinie” uczniowie wykonywali tabliczki z gliny ze swoim imieniem lub innym pomysłem. Dużo było pracy palcami i dłońmi. Na efekt końcowy trzeba jednak poczekać. Tabliczki będą wypalane w piecu ceramicznym i wtedy wrócą do dzieci.

Zajęcia „W dawnej aptece” pozwoliły uczniom poznać starą aptekę, zioła. Efektem było wykonanie woreczków zapachowych z ziołami. Natomiast zajęcia „Dawne stroje i mundury” pozwoliły uczestnikom cofnąć się w czasie i poznać jak kiedyś się ubierano oraz dawną broń. Na zakończenie zajęć uczniowie układali puzzle – żołnierz z dawnych czasów.

Zajęcia „Historia w plenerze” pozwoliły uczniom wzbogacić wiedzę o naszym mieście oraz zabytkach. Uczniowie uważnie i z zainteresowaniem słuchali opowieści dotyczących ciekawych miejsc w naszym mieście.

Wszystkie zajęcia wzbudziły ogromne zainteresowanie uczniów. Z niecierpliwością czekamy na następne.

Inf. Teresa Pawlik

Data dodania: 2023-05-07 20:38:39