NIEBIESKIE IGRZYSKA

Niebieskie Igrzyska to ogólnopolskie wydarzenie będące częścią obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu.

Autyzm jest zaburzeniem rozwoju związanym z nieprawidłowym funkcjonowaniem układu nerwowego. Jeszcze niedawno uważano, że autyzm dotyczy głównie chłopców, stąd też symbolicznym kolorem autyzmu stał się niebieski. Najnowsze badania pokazują jednak, że autyzm w takim samym stopniu dotyka mężczyzn, jak i kobiet.

Tegoroczne obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu w Bolesławcu miały charakter sportowo – integracyjny.  Niebieskie Igrzyska odbyły się 14 kwietnia 2023 r., a ich organizatorem w naszym mieście była Szkoła Podstawowa nr 3. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 2 b: Szymon Fukas, Karol Kochut, Anastazja Kubiak, Miłosz Mosiądz, Julia Pach, Kacper Paul, Natalia i Pola Pękacz, Alan Przybyszewski, Jakub Smuk pod opieką Urszuli Smusz–Sawin. Uczniowie przygotowali sportowy strój w kolorze niebieskim (symbol solidarności dzieci z ASD), krótki okrzyk drużyny: „Z Czwórki druga B bardzo wygrać chce!” oraz transparent motywujący uczestników do wspólnej zabawy. Zawodnicy doskonale poradzili sobie z konkurencjami sportowymi, dlatego w nagrodę otrzymali symboliczne medale w kształcie niebieskiego serca. Podsumowaniem imprezy był słodki poczęstunek. Pomimo ulewnego deszczu, wszystkim dopisywał doskonały humor.

Inf. Urszula Smusz-Sawin

Data dodania: 2023-04-16 10:56:55