NIEZWYKŁA NAGRODA EDUKACYJNA

W dniach 5–10 września 2022 r. nasza absolwentka Daria Jung wraz z Panią Beatą Orczyk podróżowały po Litwie i Łotwie. Wycieczka była nagrodą dla Darii i jej opiekuna naukowego za zajęcie I miejsca na etapie centralnym konkursu IPN „Kresy – polskie ziemie wschodnie w XX w.”

„W trakcie wyjazdu laureaci konkursu odwiedzili miejsca związane z najnowszą historią Polski, m.in. Rygę – miejsce podpisania traktatu ryskiego, kończącego wojnę polsko-bolszewicką; Kircholm – miejsce jednego z najświetniejszych zwycięstw I Rzeczypospolitej; Wilno – m.in. kaplicę Ostrobramską, Cmentarz na Rossie, kościół św. Piotra i Pawła. Uczniowie oraz nauczyciele mieli także okazję spotkać się i porozmawiać z nauczycielami oraz uczniami polskiej Szkoły Podstawowej im. Mariana Zdziechowskiego w Suderwie. W dworze Józefa Piłsudskiego w Pikieliszkach odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów i gier edukacyjnych IPN laureatom konkursu.”

Wielkie gratulacje dla Darii, która jest już uczennicą I LO i Beaty Orczyk – nauczycielki historii.

Maria Subik

Data dodania: 2022-09-23 09:33:18