„O KRASNOLUDKACH I O DYREKTORCE MARYSI” KONKURS ROZSTRZYGNIĘTY!

„Czy to bajka, czy nie bajka,

Myślcie sobie, jak tam chcecie.

A ja przecież wam powiadam:

Krasnoludki są na świecie!”

Maria Konopnicka

Miło nam poinformować, że Szkolny Konkurs Literacki „O krasnoludkach i o dyrektorce Marysi” wyzwolił w naszych uczniach tak wielkie pokłady pomysłowości oraz zapału do pomagania dyrektorce Marysi.

Nic dziwnego, wystarczy spojrzeć na fotorelację z obchodów pierwszego dnia wiosny, aby zrozumieć, skąd taki entuzjazm w uczniowskich sercach. Przykład idzie z góry! Zarówno uczniowie, jak i ich muza, Pani Dyrektor, potrafią świetnie się bawić i wykazują się niezwykłą kreatywnością. Entuzjazm, wyobraźnia, wrażliwość i poczucie humoru - tego wszystkiego dostarczył nam (czytelnikom prac) konkurs literacki „O krasnoludkach i o dyrektorce Marysi”.

Ze wszystkich prac literackich przebija natychmiastowa gotowość do działania oraz szeroka paleta pomysłów, jak ulepszyć szkolne życie swej Opiekunce. Co ciekawe, dzieci nie ograniczały chęci pomagania do niesienia wsparcia jednej osobie, ale także wykazały się wielką empatią wobec swych nowych kolegów i koleżanek, a nawet do skrzydlatych podopiecznych ze szkolnych karmników. Jak widać, mamy w Czwórce nie tylko mądre i utalentowane dzieci, ale przede wszystkim skrzaty o złotych serduszkach. I to cieszy nas najbardziej!

A oto nasi wspaniali Laureaci:

I miejsce: Aurelia Służyńska, kl. 4a

I miejsce: Joanna Udzielak, kl. 7d

Wyróżnienia:

Agata Bielecka, kl. 4a

Lena Staniszewska, kl. 7c

Maja Czarna, kl. 7c

Vanessa Michaluk, kl. 7d

Maja Fiedorowicz, kl. 7d

Julia Stadnik, kl. 8a

Emilia Cebrowska, kl. 8b

Serdecznie gratulujemy Laureatkom i zapraszamy do zapoznania się z ich baśniami oraz ilustracjami do baśni (wykonanymi własnoręcznie!):