OBLICZA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

16 marca dzięki cudownej nauczycielce - Pani Lilianie Galar miałam zaszczyt reprezentować naszą szkołę w konkursie Oblicza Przedsiębiorczości w Zespole Szkół Rzemiosł Artystycznych w Jeleniej Górze. Zachęcona i wspierana przez Panią Lilianę, odważyłam się napisać własną autoprezentację, którą przestawiłam podczas konkursu.

Podczas swojego wystąpienia przedstawiłam swój wymarzony zawód. Konkurencja była ogromna, a autoprezentacje uczestników bardzo ciekawe. Byli tam przyszli bankierzy, lekarze, weterynarze, chemicy, floryści. Jury składające się aż z 8 osób, m.in. z wykładowców Wrocławskiej Akademii Ekonomicznej, dyrektorów znanych firm naszego regionu, było bardzo wymagające. Liczni goście, władze Jeleniej Góry oraz przedstawiciele różnych firm dodatkowo powodowali, że bardzo bałam się swojego wystąpienia.

Po występach wszystkich uczestników miały miejsce obrady jury i przerwa. Czas ten został wykorzystany na obejrzenie szkoły i zwiedzenie klas i pracowni. Odwiedziłam klasy: informatyczną, malarską, rzeźby, szkła, fotografii, obróbki drewna.

Młodzi ludzie – uczniowie tej szkoły - to prawdziwe "kolorowe ptaki", byli tak oryginalni, że byłam pod ich wielkim wrażeniem. W konkursie zwyciężyła dziewczyna, która przedstawiła zawód trenera personalnego - jako "zawód przyszłości". Pomimo braku miejsca na podium otrzymałam super nagrodę oraz dyplom.

Było to fantastyczne przeżycie, choć mocno stresujące. Przezwyciężyłam swój strach przed publicznymi występami. Dodatkowo miałam okazję udzielić "mini wywiadu", co też było fajnym przeżyciem. Dzień uważam za bardzo udany i na pewno pozostanie on długo w mojej pamięci. Jeżeli będę miała możliwość uczestniczenia w podobnym konkursie, to bez wahania to zrobię i was koleżanki i koledzy również zachęcam do sprawdzenia siebie.

Maja Czarna

Data dodania: 2022-04-01 11:54:22