Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

PAMIĘTAJ O DRZEWACH

PAMIĘTAJ O DRZEWACH

15 października 2021 roku odbyło się rozdanie nagród dla zwycięzców konkursu o temacie "Drzewa pamiętają. Pamiętaj o drzewach". Organizatorem konkursu była Miejska Biblioteka Publiczna - Centrum Wiedzy (Miejskie Centrum Edukacji Ekologicznej) we współpracy z grupą Projekt "Plan-E" Bolesławiec.

 

Głównym założeniem konkursu było rozpowszechnianie wiedzy na temat roli drzew w mieście, wywołanie poczucia odpowiedzialności za stan drzew i podniesienie świadomości potrzeby ich ochrony wśród bolesławian. Ważnym tematem przewodnim konkursu była także historyczna rola drzew w naszym mieście. Tytuł konkursu nawiązywał do mijającej właśnie sto pięćdziesiątej rocznicy sadzenia w Bolesławcu i w dawnych Prusach dębów zwycięstwa (dębów pokoju) po zakończeniu wojny francusko-pruskiej. Wiele z tych drzew przetrwało do dziś.

 

Konkurs obejmował dwie grupy- zdjęcia oraz grafiki związane z drzewami - konkretnie dębami. Prace były bardzo ciekawe, zwłaszcza fotografie. 

Ja za namową Pani Agnieszki Grzędy - nauczycielki plastyki wzięłam udział w konkursie kategorii - grafika. Uważam, że zarówno grafiki jak i zdjęcia były na bardzo wysokim poziomie.

 

Głosowanie było nietypowe - ponieważ to zaproszeni goście po obejrzeniu wywieszonych prac oddawali swoje głosy. W przerwie mieliśmy okazję poznać specjalnego gościa - autora książki " Drzewa pamiętają. Bolesławieckie historie" - Pana Dariusza Gołębiewskiego. Jego książka doskonale wpisywała się w tematykę konkursu i odwrotnie. Ciekawą dla mnie sytuacją była możliwość otrzymania autografu od autora bezpośrednio w otrzymanej książce.

Ku mojemu ogromnemu zadowoleniu otrzymałam wyróżnienie w kategorii - grafika. Mój rysunek namalowany ołówkiem otrzymał wyróżnienie - a ja oprócz dyplomu, atrakcyjną nagrodę! Bon do sklepu z elektroniką. Moi rodzice oraz babcia (obecni na rozdaniu nagród) byli bardzo dumni.

 

Jestem bardzo wdzięczna mojej nauczycielce plastyki za motywację oraz zgłoszenie mnie do konkursu. Jej wiara we mnie kolejny raz zaowocowała sukcesem!

Uważam, że udział w konkursach to doskonała okazja do zaprezentowania siebie, a także swoich zainteresowań oraz możliwość bycia docenionym przez innych ludzi.


Inf. Maja Czarna 7 c

Więcej informacji https://www.mbp.boleslawiec.pl/index.php/1/212-mcee/1511-drzewa-pamietaja-wyniki-konkursu

Autorem zdjęć jest Wojtek Graczyk.

 

Gabriella Kominiak z klasy 7c otrzymała wyróżnienie w kategorii grafika.

Data dodania: 2021-10-19 21:31:59
Data edycji: 2021-11-02 12:17:21
Ilość wyświetleń: 768

Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej