PASJONACI HISTORII

Uczniowie klasy 8c: Michał Kołodziej, Bartosz Dimitrov, Marcin Przybyła, Kacper Kręgiel i Oliwier Walczak wzięli udział w realizacji ,,Projektu - Niezapomniani. Wypełniamy pamięcią pustkę po Was wszystkich" pod patronatem Działu Edukacji Żydowskiego Muzeum Galicja w Krakowie.

W ramach projektu „Niezapomniani” uczestnicy mieli za zadanie nakręcić krótki film upamiętniający lokalną społeczność żydowską. Dzięki 90 nagraniom z 60 polskich miast (m.in.z Bolesławca), miasteczek i wsi możliwe było stworzenie jednego długiego filmu poświęconego lokalnej pamięci w skali całego kraju.
Dział Edukacji Żydowskiego Muzeum Galicja /⁠ GJM Education Department:
„ Dziękujemy wszystkim uczestnikom: instytucjom kultury, nauczycielom i uczniom, lokalnym samorządom i osobom prywatnym za udział w projekcie.
Projekt „Niezapomniani” jest częścią obchodów Dnia Pamięci o Holokauście – Jom Ha-Szoa. Został zrealizowany we współpracy z Yad Vashem. Dziękujemy Państwowemu Muzeum Auschwitz-Birkenau za pomoc w realizacji nagrania”.
Zapraszamy do obejrzenia filmu przygotowanego w ramach ,,Projektu-Niezapomniani". Fragment filmu nakręconego przez uczniów- klasy 8c - znajduje się w sekwencji -7:40.

Dziękuję Michałowi, Bartkowi, Marcinowi, Kacprowi i Oliwierowi za zaangażowanie i wielką pracę wykonaną w trakcie realizacji projektu.

Beata Orczyk - nauczycielka historii i wos, koordynatorka projektu

Data dodania: 2021-04-12 09:23:55