Pasowanie na Czytelnika

23 kwietnia obchodzilismy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich.
Z okazji tego święta zaprosiliśmy każdą z klas I na uroczyste Pasowanie na Czytelnika biblioteki szkolnej.

W tym dniu nasza Biblioteka zamieniła się w Królestwo Książek, na czele którego stał Król i Królowa Książek oraz ich świta: Calineczka, Czerwony Kapturek, Krasnal i Książka we własnej osobie.
Król z królową uroczyście się z uczniami przywitali o klasę i szkołę pytali.
Nastepnie Czerwony Kapturek wraz z Calineczką sprawdziły wiedzę uczniów ze znajomości bohaterów baśni i bajek zadając różne zagadki.
Najważniejsze wystąpienie miała Książka, która przekazała dzieciom swoje prośby, jak należy ją traktować.

Królowa orzekła, że wszystkie egzaminy zostały na piątkę zdane a Król ogłosił, że teraz nastąpi uroczyste pasowanie!
Po takim wprowadzeniu przyszli Czytelnicy w obecności Jejmości Pani Dyrektor i całego Królestwa Książek złożyli uroczyste przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki, korzystać
z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika.

Po przyrzeczeniu nastąpiło uroczyste Pasowanie na Czytelnika podczas którego Król swoim „berłem” dotykał ramion poszczególnych kandydatów. Nasi nowi czytelnicy otrzymali pamiątkowe książki Pierwsze abecadło, które będą im przypominały o tym uroczystym wydarzeniu.
Wszyscy uczniowie klas I stali się prawdziwymi czytelnikami naszej szkolnej biblioteki i zostali zaproszeni do częstego odwiedzania książnicy oraz do korzystania z jej zbiorów.

Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania a tym samym rozwijania wyobraźni.

Przedstawienie przygotowali uczniowie starszych klas pod czujnym okiem Pani Mariany:
Klasa 7 c – Marta Anduła, Milena Gruszczak, Lena Staniszewska, Lena Zawrotniak,
Klasa 8 a – Oliwia Gruszczak,
Klasa 8 d – Miłosz Wójcik

Wszystkim Wykonawcom bardzo dziękujemy za piękne przedstawienie a przede wszystkim za inwencję twórczą.

Poniżej fotorelacja z Wydarzenia.

Data dodania: 2022-05-09 09:26:33
Data edycji: 2022-05-09 09:27:18