PIERWSZA „d” NA PLANECIE ENERGII

Klasa 1d wzięła udział w programie „Planeta energii”, którego głównym celem jest propagowanie wśród dzieci wiedzy o energii elektrycznej, odpowiedzialnym i racjonalnym korzystaniu z prądu, a także o tematach związanych z ochroną środowiska i zrównoważonym rozwojem.
Projekt stawia przede wszystkim na naukę poprzez zabawę i interaktywne doświadczenia. Uczniowie, po zapoznaniu się z edukacyjnym filmami i prezentacjami, mieli do wykonania różne zadania, m.in. zorganizowanie przyrodniczej wycieczki do parku, wykonanie masek przedstawiających leśne zwierzęta, wykorzystanie materiałów przyrodniczych w pracach plastycznych. Działania te należało udokumentować w formie prezentacji: PREZENTACJI Organizatorzy akcji docenili nasze sprawozdanie i przesłali naszej szkole Bio-pakiet zawierający m.in.: karmnik, budki lęgowe dla ptaków i hotele dla owadów – akcesoria te wzbogacą ogród, który powstaje przy naszej szkole.

Inf. Iwona Udzielak

Data dodania: 2023-01-30 00:20:56