PIERWSZOKLASIŚCI PASOWANI NA SUPER UCZNIÓW

Uczniowie klas pierwszych są już pełnoprawnymi członkami społeczności Szkoły Podstawowej nr 4 im. Jana Matejki w Bolesławcu!

We wtorek 19 października 2021 roku w naszej szkole odbyło się uroczyste pasowanie na Ucznia dzieci z klas pierwszych. Ceremonię prowadzili: Emilka Hoszowska, Joasia Udzielak i Marek Hoszowski.

W obecności dyrektora szkoły, nauczycieli, swoich rodziców i starszych uczniów pierwszaki złożyły uroczyste ślubowanie.

Po dumnie wypowiedzianych słowach przysięgi, każdy dostąpił zaszczytu pasowania na ucznia przez Panią Dyrektor. Aktu mianowania dokonano specjalnym ołówkiem.

Wszystkie dzieci były bardzo skupione, wzruszone, wspaniale wyróżniały się w strojach galowych. Pierwszaki, już jako prawdziwi uczniowie naszej szkoły, zaprezentowały się w przygotowanych wcześniej programach artystycznych. Były wesołe wiersze, piosenki, a nawet taniec krakowiak. Małym aktorom towarzyszył uśmiech i dobry humor.  Atmosfera radości i dziecięcego optymizmu udzieliła się wszystkim gościom. Uroczyste chwile zostały uwiecznione na wspólnych fotografiach. Uczniowie otrzymali dyplomy i legitymacje, a od rodziców wypełnione po brzegi przyborami szkolnymi kuferki i miłą, słodką niespodziankę.

Ten dzień na długo pozostanie pierwszoklasistom w pamięci!

Serdeczne gratulacje składają dumne wychowawczynie Pierwszoklasistów:

Teresa Pawlik, Urszula Smusz-Sawin i Elżbieta Prabucka

Data dodania: 2021-10-29 11:55:52