PO MIECZ BOLESŁAWA

08.02. 2023 r. w XII LO im. Bolesława Chrobrego we Wrocławiu odbył się finał XVIII Konkursu o Miecz Bolesława Chrobrego ,,Polska w czasach monarchii wczesnopiastowskiej".
Do Konkursu przystąpiło kilkadziesiąt szkół z województwa dolnośląskiego.
Uczniowie szkół podstawowych rywalizowali w trzech konkurencjach sprawdzających wiedzę i umiejętności uczestników:

• Praca plastyczna – Komiks o życiu codziennym zwykłych ludzi w czasach Bolesława Chrobrego
  • Wege-⁠Bolek - ⁠drużynamiała przygotować i zaprezentować wegetariański
    posiłek, który zjadłby Bolesław Chrobry
  • Test historyczny poświęcony czasom pierwszych Piastów – test poświęcony czasom pierwszych Piastów (od Mieszka I do Bolesława Krzywoustego) ze szczególnym uwzględnieniem panowania
    Bolesława Chrobrego.

Z wielką przyjemnością i dumą informuję, że uczniowie:

Maja Fink, Oliwia Parpura, Bartosz Ostrouch, Milena Bik, Joanna Udzielak i Hubert Ostrowski zostali finalistami ,,Miecza Bolesława Chrobrego",

a Katia Shchepanska, Anastasiia Ivanova oraz Misza Bolohan otrzymali szczególne wyróżnienie (Katia, Anastasiia i Misza byli jedynymi uczniami ukraińskimi z województwa dolnośląskiego, którzy uczestniczyli w konkursie).

Wielkie gratulacje oraz podziękowania dla uczniów za wielki wkład pracy i przygotowanie do konkursu.

BOLESŁAW CHROBRY JEST Z WAS NA PEWNO DUMNY!

Inf. Beata Orczyk, opiekun uczestników konkursu

Data dodania: 2023-03-06 10:26:03