UWAGA - ZMIANA NUMERU TELEFONU - NOWY NUMER DO SEKRETARIATU - ul. M. BRODY 75 612 13 20, ul. BIELSKA 75 612 13 10

PO PIERWSZE – POZNAJ GRUPĘ

17.10.2024 odbyło się II otwarte Uniwersyteckie Sympozjum Tutoringu w historycznym Oratorium Marianum w gmachu głównym Uniwersytetu Wrocławskiego, na które otrzymaliśmy specjalne zaproszenie jako szkoła pod patronatem Uniwersytetu Wrocławskiego. Podczas sympozjum poruszane zostały tematy dotyczące zagadnień i teorii skutecznej komunikacji naukowej oraz dobrostanu i efektywności treningu metodą tutoringu. Warsztaty o skutecznej komunikacji w nauce pod tytułem "Proste eksperymenty w komunikacji naukowej i tutoringu" poprowadził mgr Paweł Jaskólski (Heweliusz nauki).

Warsztaty były prowadzone metodą interaktywną z czynnym zaangażowaniem uczestników w działania nakierowane na zrozumienie zagadnienia tutoringu. Uczestnicy, którzy reprezentowali różne instytucje edukacyjne, aktywnie dzielili się swoimi doświadczeniami i obserwacjami z ich obszarów zawodowych.

W kolejnej części sympozjum odbył się wykład prof. Dr. Hab. Jerzego Żołądzia (Katedra Filozofii Wysiłku i Bioenergetyki Mięśni Uniwersytetu Jagiellońskiego- Collegium Medicum) na temat "Czy każdy zdrowy człowiek może przebiec maraton?" Miał on na celu przybliżenie naukowego spojrzenia na możliwości fizyczne człowieka w zależności od stopnia aktywnego trybu życia na proces edukacyjny uczniów.

Z Panią Urszulą Hil reprezentowaliśmy naszą szkołę. Atmosferę tego spotkania zachowamy dla siebie, a wiedzę wykorzystamy w pracy w szkole z uczniami.

Piotr Prystupa

Data dodania: 2024-10-18 00:02:17