PO POLSKU O HISTORII

Decyzją Dolnośląskiej Komisji Konkursu do etapu wojewódzkiego X Ogólnopolskiego Dyktanda Niepodległościowego „Po polsku o historii” dla uczniów szkół podstawowych klas VII – VIII województwa dolnośląskiego w roku szkolnym 2022/2023 zakwalifikowano maksymalnie po 70 uczniów z każdej kategorii wiekowej. Na podstawie wyników w etapie szkolnym oraz ogólnej liczby uczniów z danymi wynikami w każdej z kategorii wiekowej do etapu wojewódzkiego zostali zakwalifikowani z każdej kolejnej kategorii wiekowej uczniowie, którzy uzyskali liczbę punktów wynoszącą co najmniej 75 (kategoria klas IV-VI), 83 (kategoria klas VII-VIII).  Powiat bolesławiecki reprezentowały uczennice klasy 8c:

Maja Czarna, Gabriella Kominiak i Lena Staniszewska

Eliminacje wojewódzkie odbyły się 26 października 2022 r. w XIX Liceum Ogólnokształcącym im. Polonii Belgijskiej we Wrocławiu.

Gratulacje dla Pani Edyty Kwiatkowskiej – nauczycielki języka polskiego.

Dziękuję Państwu Izabeli i Robertowi Kominiakom za inicjatywę, pomoc w zorganizowaniu podróży naszych reprezentantek do Wrocławia w komfortowych warunkach.

Maria Subik

Data dodania: 2022-10-27 12:56:14