POROZMAWIAJMY O PIENIĄDZACH

W czwartek 16 grudnia została zrealizowana, według nagrodzonego w konkursie Narodowego Banku Polskiego scenariusza,  lekcja matematyki „Porozmawiajmy o pieniądzach.” W zajęciach uczestniczyło 18 uczniów klasy 5a oraz 4 uczniów klasy 5b. Podczas zajęć zostały omówione i usystematyzowane pojęcia związane z pieniędzmi i bankiem. Dzieci znajdowały różne sposoby na oszczędzanie. Uczniowie bardzo aktywnie uczestniczyli w lekcji. Dużą radość sprawiła im zabawa, podczas której wspólnie tworzyli oferty dwóch sklepów z artykułami biurowymi. Następnie dzieci układały i rozwiązywały zadania dotyczące zakupów. Uczniowie wykazali się dużym zaangażowaniem i pomysłowością. Omówione zagadnienia pomogą dzieciom korzystnie poruszać się w świecie finansów.

Uczestnicy lekcji otrzymają upominki ufundowane przez NBP.

Nasza szkoła realizuje zajęcia o finansach dla naszych uczniów. Zajęcia realizowane w ramach programu edukacji ekonomicznej NBP. #programyNBP #konkursyNBP #NBP #Edukacja    www.nbp.pl/konkursy   www.nbp.pl/edukacja

Inf. Joanna Świerzko – autorka nagrodzonego scenariusza

Data dodania: 2021-12-21 12:22:05