POŻEGNANIE ABSOLWENTÓW

22 czerwca 2022 roku był szczególnie ważny dla Uczniów i Rodziców klas ósmych, ponieważ miało miejsce ich wyjątkowe pożegnanie. Po ośmiu latach nauki opuściło naszą szkołę 120 uczniów klas: 8a, 8b, 8c, 8d. Uroczystość przebiegła i w podniosłym nastroju, ale nie zabrakło też zabawy - po części oficjalnej, uczniowie pożegnali swoich nauczycieli w iście artystyczny sposób: tańcem, śpiewem, recytacją, a nawet malarstwem.

Czego możemy Wam życzyć u progu nowego etapu edukacyjnego?

Nie będziemy Was zapewniali, że życie jest usłane różami, bo tak nie jest, ale życzymy Wam, żebyście na swojej drodze spotkali życzliwych Wam ludzi, takich, którzy będą otwierali kolejne drzwi, abyście nie musieli ich wyważać. Życzymy dużo zdrowia i siły, ponieważ są Wam potrzebne na kolejnym etapie nauki. Chcielibyśmy, żebyście byli tolerancyjni dla ludzi, mieli pasje, ambicje, ale nie takie na wyrost jak kogut, bohater Mrożka, lecz zawsze byli sobą. Życzymy Wam, żebyście nie szukali tylko prostych rozwiązań, bo takich nie ma, ale też żebyście nie komplikowali sobie życia nieprzemyślanymi decyzjami, odróżniali dobro od zła, słuchali tych, którym nie jesteście obojętni. Życzymy Wam, żebyście odpowiadali za każdego człowieka, którego oswoicie, któremu się pozwolicie do siebie zbliżyć; żebyście byli odpowiedzialnymi przyjaciółmi i zgodnie ze słowami lisa, który uczył Małego Księcia, na czym polega przyjaźń, kierowali się sercem; dobrem innych, tak jak Alek Rudy i Zośka, którzy żyli pięknie i potrafili powiedzieć tak jak Inka: „[…]  zachowałam się jak trzeba…”.

Trzymajcie się!

Inf. Barbara Zarzycka