Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Prawo dla nas! Czyli o systemie nieodpłatnej pomocy prawnej.

Prawo dla nas! Czyli o systemie nieodpłatnej pomocy prawnej.

Każdemu człowiekowi przysługują prawa i obowiązki. Przepisy prawne regulują też zakazy i uprawnienia, bez względu na wiek. Zapewniają one każdemu  człowiekowi poczucie bezpieczeństwa, a jednocześnie pozostają w zakresie odpowiedzialności prawnej. Myślisz, że to ciebie nie dotyczy ? Nic bardziej mylnego… Powiem ci więcej, aspekt ten dotyczy życia rzeczywistego i wirtualnego. Wbrew pozorom nie jesteśmy anonimowi, nawet w sieci. Każde nasze działanie zawsze pozostawia ślad, zarówno w życiu realnym jak i w sieci. Niepozorne czyny, które krzywdzą innych i wykraczają poza granice prawa niosą skutki prawne! Cyberprzemoc jest karana, a każdy z nas ma obowiązek je znać!
Zachowanie w świecie wirtualnym, może rodzić konsekwencje swoich poczynań w świecie rzeczywistym.  Dlatego rekomendujemy system nieodpłatnej pomocy prawnej. Zawsze kiedy pojawiają się wątpliwości czy przysługuje ci prawo lub uprawnienia, czy prawo nakłada na ciebie obowiązki, lub zakazuje ci pewnych działań możesz skorzystać z systemu bezpłatnej pomocy prawnej. Jest ona dostępna dla każdego, a zespół wykwalifikowanych osób pomoże rozwiązać twój problem, w oparciu o system prawa.
Działa on w 1500 miejscach, w całej Polsce.   W wyznaczonych punktach zespół prawników, mediatorów, doradców obywatelskich zapewni wsparcie, w radzeniu sobie z różnymi trudnymi sytuacjami życiowymi i formalnymi.
Pamiętaj, że prawo reguluje każdą Naszą dziedzinę życia! Bądź świadomy.
Myśl co chcesz, odpowiadasz za to co robisz!
Dowiedz się więcej na:
 https://www.youtube.com/watch?v=9zwqI0HgYXU&feature=youtu.be

Nieodpłatna pomoc prawna w powiecie bolesławieckim: http://www.powiatboleslawiecki.pl/za%C5%82atw-spraw%C4%99/44-inne-sprawy/1506-nieodp%C5%82atna-pomoc-prawna-w-powiecie-boles%C5%82awieckim.html

Inf. Mariana Korczuk-Zamojska

Data dodania: 2021-02-19 12:47:04
Data edycji: 2021-02-19 12:50:41
Ilość wyświetleń: 205

Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej