PROJEKT ABC EKONOMII

Nasza szkoła została zakwalifikowana do projektu 2 Edycja zajęć ABC Ekonomii w klasach 1-3 SP wraz z wyposażeniem szkół i szkoleniem nauczycieli" realizowanego przez Fundację CFF Czepczyński Family Founation. W projekcie biorą udział uczniowie klas trzecich i uczniowie klasy 2a.  Nauczyciele: Janina Mysiak, Monika Łyczek, Andżelina Kraśnicka i Teresa Pawlik, które realizują program, otrzymały wsparcie metodyczne i merytoryczne, a także bardzo ciekawe i wartościowe materiały dydaktyczne - scenariusze, karty pracy, infografiki, grę edukacyjną oraz pakiet książek dla uczniów. W ramach projektu uczniowie klas III i klasa IIa, wzięli udział w dodatkowych zajęciach obejmujących edukację ekonomiczną.  Razem z bohaterami książki pt. „ABC Ekonomii, czyli pierwsze kroki w świecie finansów” Zosią i Maksem, dowiedzieli się m.in. czym są pieniądze i skąd się biorą; po co pracujemy i jaki można mieć zawód; czym jest budżet domowy czy też co to znaczy oszczędzać. Książka zawiera 12 opowiadań, w których poruszane są różne zagadnienia ze świata finansów. Uczniowie z zaciekawieniem pracują z powierzonymi materiałami, poznają nowe pojęcia, a także rozwiewają swoje wątpliwości dotyczące kwestii finansowych. Jedna z klas udała się z wizytą do Banku PKO, aby na miejscu poznać pracę bankowców oraz kasjerów.

Więcej informacji TUTAJ

Inf. Monika Łyczek i Andżelina Kraśnicka