PROJEKT C.L.O.W.N. ZAKOŃCZONY!

16 i 17 września w Motyčkovic klika w Libercu odbyło się ostatnie już spotkanie warsztatowe podsumowujące działania przeprowadzone w ramach projektu C.L.O.W.N.

C.L.O.W.N. to projekt artystyczno-edukacyjny mający na celu rozwiązywanie problemów wygenerowanych przez pandemię koronawirusa COVID-19, dotykających m.in. instytucje takie jak szkoły, stowarzyszenia, ośrodki kultury itp. działające w Polsce oraz w Czechach. Główną intencją projektu jest stworzenie czesko-polskiej sieci współpracujących organizacji (Creative Learning Online – Web & Network), w której wymiana doświadczeń, dzielenie się przykładami dobrych praktyk służy wypracowaniu takich metod, form i sposobów pracy, aby nauczanie online (zwłaszcza przedmiotów kreatywnych typu plastyka, muzyka, wychowanie teatralne itp.) spełniało swoje najważniejsze funkcje.

W ramach projektu zrealizowano szereg różnorodnych działań. Odbyły się liczne wykłady, prelekcje i zajęcia warsztatowe dla nauczycieli. Kilkoro dzieci z naszej szkoły przebywało na sześciodniowych koloniach w Libercu, gdzie pod okiem czeskich instruktorów poznawały pomysły na kreatywne spędzanie wolnego czasu.

Nasz udział w działaniach projektowych wcale nie był mały! Podczas prelekcji Pani Teresy Pawlik uczestnicy spotkania zaznajomili się ze sposobami organizacji nauki zdalnej w klasach I – III. Prezentacja Pani Katarzyny Matoryn zawierała w głównej mierze omówienie możliwości i przykłady wykorzystania w nauczaniu online programu Genially, platform LearningApps oraz Microsoft Teams.

Za zaproszenie do wzięcia udziału w projekcie dziękujemy Bolesławieckiemu Ośrodkowi Kultury - Międzynarodowemu Centrum Ceramiki oraz Miejskiej Bibliotece Publicznej – Centrum Wiedzy w Bolesławcu.

Katarzyna Matoryn

Data dodania: 2021-09-24 08:16:36