PROJEKTANCI WWW

Zajęcia o charakterze integracyjnym w ramach projektu Razem Wiemy Więcej www Bolesławiec dla grupy 4/WR/2 odbywały się w każdy wtorek od godziny  1430 do godziny 1600. Na pierwszych zajęciach uczniowie poznali sympatycznego robota PHOTONA. Uczniowie wgrali oprogramowanie do swoich urządzeń mobilnych, aby sterować robotem, który nie tylko jeździ sterowany zdalnie, ale posiada także sensory, które pozwalają mu, m.in. widzieć, słyszeć, odróżniać ciemność od światła, mierzyć odległość, rozpoznawać kierunki, odczuwać dotyk, jego możliwości są ogromne.
 Na kolejnych zajęciach tworzyliśmy własną grę w programie SCRATCH. Uczniowie zaprojektowali własną planszę do gry w programie graficznym. Zaprogramowali klawisze sterujące duszkiem. Zastosowali instrukcję warunkową, która przesuwała duszka na start przy błędzie sterowania. Utworzyli zmienne liczące błędy. Po zaprogramowaniu uczniowie sprawdzali swoją i kolegów pracę. Gra dostarczyła uczestnikom wiele radości.

Zajęcia z projektowania i drukowania na drukarce 3d odbędą się po przerwie wakacyjnej.

Inf. Tadeusz Zarzycki

Data dodania: 2023-07-04 09:14:16