PRZERWA NA CZYTANIE

20 października uczniowie naszej szkoły wzięli udział w I międzynarodowej edycji V Ogólnopolskiej Akcji Bicia Rekordu w Czytaniu na Przerwie. Wydarzenie odbywa się ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom.

W tym dniu dzieci przyniosły do szkoły ulubione książki i czytały je w czasie przerw międzylekcyjnych. Ponieważ szkoła mieści się w dwóch budynkach, więc akcja "Przerwa na czytanie" troszeczkę się nam rozrosła. Klasy młodsze (I-III) czytały grupowo, indywidualnie, parami i na wszystkie możliwe sposoby.

Klasy starsze (IV-VIII) preferowały czytanie małymi grupkami. Czytano powieści, opowiadania, komiksy, baśnie, nowele, mity legendy. Na tapetę poszły książki historyczne, przygodowe, fantastyczno-naukowe, poradniki, kryminały, a nawet romanse. Szkoła zamieniła się w czytelnię. Przecież, jak mawia jedna z nauczycielek języka polskiego, ”Czytanie jest jak oddychanie, bez niego umiera dusza człowieka”.

W akcji wzięli udział wszyscy – cała społeczność szkoły – dyrekcja, uczniowie, nauczyciele, a także pracownicy administracji.
Honorowy patronat nad akcją objęła Elżbieta Anna Polak – Marszałek Województwa Lubuskiego, Ewa Rawa – Lubuski Kurator Oświaty oraz Ośrodek Rozwoju Edukacji.
Patronat medialny objęli: IBBY Polska, portal SBP.pl, Biblioteki Szkolne Online, Serwis Elektroniczna Biblioteka Pedagogiczna SBP.

Data dodania: 2020-11-03 18:44:22
Data edycji: 2020-11-22 15:03:50