„PTAKI ZIMĄ” WYNIKI KONKURSU

Z radością informujemy, że Szkolny Konkurs Fotograficzny „Ptaki zimą” cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem naszych uczniów. Konkurs był elementem projektu ekologicznego „Pomaganie uskrzydla!” i zakładał, że uczniowie, aby wykonać zdjęcie ptaków w szkolnych karmnikach, będą musieli je najpierw napełnić ziarnem, aby w ten sposób zwabić skrzydlatych modeli. Dzięki temu ptasie stołówki przez całą zimę były pełne. Uczniowie przysłali nie tylko przepiękne zdjęcia ptaków, ale także wspaniałe opisy przygód, jakie przeżyli w pogoni za najlepszymi ujęciami. Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć, a także prezentacji, w której Bartek Huterski z klasy 8d opowiada swoją niezwykłą przygodę ornitologiczną.

Z nadesłanych zdjęć komisja konkursowa w składzie:

1. Monika Grygorcewicz- organizatorka konkursu

Nel Służyńska, kl. 6d

Maja Wierzejska, kl. 8c

Paweł Kamiński, kl. 6b

Wielkie gratulacje dla zwycięzców oraz gorące podziękowania dla wszystkich 33 uczestników za dostarczoną dla ptaszków karmę!

Wręczenie nagród oraz dyplomów (wzbogacone sesją zdjęciową laureatów) odbędzie się 8 marca (w poniedziałek) 2021r. w sali 310:

I grupa (laureaci + wyróżnienia) o godz. 13.00

II grupa (uczestnicy konkursu) o godz. 14.00

Pamiętajcie, pomaganie uskrzydla!

Inf. Monika Grygorcewicz

Szanowni Laureaci i Wyróżnieni!

Od momentu ogłoszenia konkursu „Ptaki zimą” codziennie obserwowaliśmy odwiedzających „ptasie miasteczko” uczniów, często wraz z rodzicami. Zauważyliśmy, że ptaki również pokochały naszą szkołę, ponieważ często gościły nawet w zorganizowanych grupach, np. gołębie. Ptaki szczególnie upodobały sobie „Ptasie bary”, które były przez Was codziennie obficie zaopatrywane.

Wasze zdjęcia są piękne. Zostały docenione przez Jury i będą cieszyć oczy gości odwiedzających naszą stronę internetową szkoły. Gratuluję Wam zasłużonych nagród i wyróżnień, tym bardziej, że każde z tych zdjęć wybraliście spośród kilkudziesięciu, które udało Wam się zrobić ptakom podczas odwiedzin i za każde z nich „płaciliście modelom” ziarnem. Było warto, bo przecież „Pomaganie uskrzydla”.

Realizacja projektu była możliwa dzięki niezwykłemu pomysłowi, zaangażowaniu i systematycznej pracy Pani Moniki Grygorcewicz. Każdy etap tego projektu, począwszy od plakatu, który już zachęcał do udziału w konkursie poprzez opiekę nad karmnikami, dbałość o estetykę po przygotowanie nagród, dyplomów i organizację uroczystego wręczenia, był dopracowany w szczegółach i ocierał się o doskonałość.

Projekt był przykładem mądrego pomagania i uczenia szacunku do otaczającego nas świata.

Pięknie Dziękuję Pani Moniko

Maria Subik