Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Ptasia stołówka już otwarta!

Ptasia stołówka już otwarta!

Za nami pierwszy śnieg oraz przymrozki. Nie są to jedyne znaki nadchodzącej wielkimi krokami zimy. Do naszego kraju nadlatują też ptaki z północy. Są to głównie krukowate, m.in. wrony, gawrony i kawki. Z kolei polskie gatunki tych ptaków odlatują na południe Europy.

Jak informują polscy ornitolodzy, pojawiły się też pierwsze jemiołuszki. To wyjątkowe ptaki, które przylatują do Polski z rosyjskich albo skandynawskich lasów. Mają charakterystyczny czubek na głowie i są dość płochliwe, bo na północy żyją z dala od siedzib ludzkich.

O tym, że wielkimi krokami zbliża się zima, świadczy też to, że sikorki oraz wrony zaczęły tworzyć większe grupy. Zauważyliśmy to również przy szkolnych karmnikach. To znak, że sezon dokarmiania czas zacząć!

Tak też się stało i od piątku, 18 listopada, pięknie odrestaurowane ptasie karmniki z powrotem stały się miejscem spotkań wygłodniałych kawek, gołębi i sikorek. W poniedziałek rano widziane były również wróbelki, więc w naszych budkach życie tętni niczym w „Ptasim radiu” Juliana Tuwima.

 

Zapraszamy do obserwacji tych pięknych stworzeń oraz do aktywnej opieki nad nimi.

Dzięki zebranym podczas konkursu zapasom (745 kg!) nasi bracia mniejsi nie zaznają głodu.

Wolontariusze mile widziani. W sali 310 można umówić się na „dyżury karmnikowe”.

 

Pamiętajcie, pomaganie uskrzydla!

 

Inf. Monika Grygorcewicz

 
Data dodania: 2022-11-22 23:19:49
Data edycji: 2022-11-22 23:27:55
Ilość wyświetleń: 228

Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej