Rajd Historyczny Bolesławiec 2022

27 maja sześcioosobowa reprezentacja uczniów klas trzecich naszej szkoły w składzie: Hanna Błażejewska, Lena Fukas, Hanna Januszewicz, Szymon Kulesza, Julia Tarnowska i Hanna Rzeźwicka, wzięła udział w Rajdzie Historycznym Bolesławiec 2022. Jego organizatorem było Muzeum Ceramiki we współpracy ze Szkołą Podstawową nr 1 oraz Szkołą Podstawową nr 4 w Bolesławcu. Miał on charakter gry miejskiej. Drużyny wyposażone w mapki otrzymały do wykonania siedem zadań związanych z historią średniowiecznego Bolesławca. Zadania były różnorodne i skonstruowane tak, aby umożliwić dzieciom wykazanie się umiejętnością czytania mapy, orientacji w terenie, korzystania z tekstów źródłowych oraz zręcznością i zdolnościami manualnymi. Nieodzowna okazała się także umiejętność współpracy w grupie. Trzecioklasiści wzorowo wywiązali się z powierzonych zadań, dzielnie znieśli niedogodności związane z niesprzyjającą aurą i wygospodarowali jeszcze siły i energię na próbną lekcję fechtunku.

Dziękujemy za wspaniałą zabawę i żywą lekcję historii. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Więcej: https://www.facebook.com/muzeumceramiki/posts/4980142615444803

Katarzyna Matoryn – opiekun grupy