Rem tene, verba sequentur

Jest mi niezwykle miło poinformować, że uczennica kl.8c - LENA ZAWROTNIAK została FINALISTKĄ etapu centralnego ogólnopolskiego konkursu ,,Akademia Wiedzy o Prawie" (Lena znalazła się wśród dziesięciu uczestników konkursu, którzy uzyskali największą ilość punktów we wszystkich trzech etapach ,,Akademii Wiedzy o Prawie").

15 maja 2023 r. odbył się w WARSZAWIE finał VIII edycji ogólnopolskiego konkursu „Akademia Wiedzy o Prawie”, w którym wzięło udział 1028 uczniów ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Celem Konkursu jest działanie na rzecz poszerzenia i pogłębienia wiedzy o prawie wśród nastoletnich Polaków, wzrost świadomości prawnej dzieci i młodzieży, kształtowanie postaw szacunku do prawa wśród dzieci i młodzieży oraz propagowanie związków prawa polskiego z prawem międzynarodowym.
Uroczystość wręczenia nagród laureatom poprowadziły Wiceprezes Krajowej Rady Radców Prawnych Ewa Gryc-Zerych, nadzorująca z ramienia Prezydium KRRP projekty związane z edukację prawną i członkini Centralnej Komisji Konkursowej r. pr. Marta Kędziora-Wnuk z OIRP we Wrocławiu. W ceremonii uczestniczyli m.in. członkowie Krajowego Komitetu Organizacyjnego Akademii w składzie: r. pr. Agnieszka Chrostowska-Bawoł, r. pr. Anna Pacanowska, r. pr. Karolina Węgrzyńska-Górzyńska. Finalistom towarzyszyli także koordynatorzy ds. edukacji prawnej z poszczególnych Okręgowych Izb Radców Prawnych, nauczyciele i opiekunowie.
Jest mi bardzo miło gościć państwa w Warszawie. Dziś mamy wyjątkowy dzień – święto edukacji, bo święto edukacji jest wtedy, gdy wygrywa wiedza, a dziś ta wiedza została królową prawa. Bardzo doceniamy wasz wysiłek i trud włożony w przygotowanie się do konkursu. Wasza ambicja doprowadziła was do finału. Niezmiernie się cieszę, że mamy takich “asów” jak wy i chylę przed wami czoła. POKONALIŚCIE PONAD 1000 OSÓB Z CAŁEJ POLSKI. Posiadacie wiedzę, którą możecie “zagiąć” niejednego prawnika. Jestem z Was bardzo dumna. Życzę wam jak najwięcej sukcesów i myślę, że działy prawa i aplikacje stoją przed wami otworem. Dziękuję wam, waszym rodzicom i nauczycielom – powiedziała podczas uroczystości Wiceprezes Krajowej Rady Radców Prawnych Ewa Gryc-Zerych.

Mecenas Agnieszka Chrostowska-Bawoł, Przewodnicząca Krajowego Komitetu Organizacyjnego Akademii, podkreśliła, że jest pod ogromnym wrażeniem wiedzy i odwagi wszystkich finalistów - Jestem dumna, że w tak młodym wieku podejmujecie próby zgłębienia zagadnień prawnych – dodała. Dziękuję wszystkim za wspaniałą rywalizację. Pytania były trudne. To bardzo dobrze, że ten konkurs jest konkursem, który jest tak blisko nas – młodych ludzi. Dobór materiałów pokazuje, że prawo to coś realnego i namacalnego, które zawsze warto znać i się nim interesować.

Wielkie gratulacje dla Leny i podziękowania za trud oraz pracę związaną z przygotowaniem do konkursu!

Inf. Beata Orczyk

Data dodania: 2023-05-18 12:19:56